Председник Милан Кркобабић не пропушта ниједну прилику да гласно каже да пензионери треба пре свих да добију повећање јер су по ко зна који пут били међу првима на удару и поднели највећи терет мера штедње.
Председник Партије истиче да ће, због одговорног рада Владе и добре контроле финансија овогодишњи раст БДП и буџетски суфицит бити довољан да, осим повећања пензија, оствља простор да до краја 2017. године пензионерима буде и једнократно исплаћено по 6.000 динара, а да већ од јануара крене и постепено повећање пензија.
Милан Кркобабић као министар задужен и за координацију рада јавних предузећа наглашава да управо те установе побољшањем свога рада треба да имају већи удео у повећању буџета што ће заправо дати простор за континуиран раст примања.
Свакако, напомиње да висина повећања примања није питање само за једног министра већ за целу Владу и треба да се разговара о ширем консензусу. Прво треба повећати пензије али и истовремено дати веће плате и здравственим радницима, полицији, војсци, просветарима.
Није јасно само, а тога треба да буду и свесни сви пензионери, зашто због оваквих изјава које долазе као јединствен став ПУПС-а председник Кркобабић истовремено прима критике и непримерене коментаре од стране различитих појединаца?!
Партија уједињених пензионера Србије активно се залаже и за хитно доношења закона о социјалном предузетништву којим би се, “најрањивијим” категоријама становништва у коју спадају избегла и расељена лица, особе изнад 50 година старости, жртве трговине људима, злостављања, насиља, али и самохрани родитељи, омогућило да брже и једноставније нађу посао.
ПУПС предлаже и да држава стимулише сва предузећа, без обзира на то да ли је њихов оснивач држава, локална самоуправа, привредно друштво или удружење грађана, да запошљавају особе које се теже запошљавају, тако што ће им смањити ПДВ, порезе и доприносе за запослене.
Када је у питању Владин пројекат задругарства којим координише министарство на чијем челу је Милан Кркобабић бележимо добре резултате. Број задруга је за само пар месеци порастао на скоро 100. Ми смо дали новац за четири задруге, две постојеће и две нове. Задругарима је битно што сада имају подршку Владе а и са највишег академског нивоа. Без задруга нема српског села а без села треба да се запитамо шта ћемо. Трогодишњи пројекат вредан 25 милиона евра се наставља и у 2018. Када ће се разматрати и субвенционисање младих у виду уступања земљишта до 50 хектара уз накнаду до 10.000 евра по особи како би им се омогућило да крену да се баве пољопривредном производњом”.
У плану је да 200.000 или 300.000 хектара државне земље буде уступљено онима који ће хтети да је обрађују, а то је онда основ да сачувамо српско село и запослимо младе.